26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Нискобуџетниот 5G уред на Samsung!

Најчитани вести

Samsung се повеќе ги усовршува своите уреди од средна класа, а новонајавениот смартфон дефинитивно не е исклучок.

Со карактеристики како камера од 108 мегапиксели и 5x оптички зум кај Galaxy A91, очекуваме уште еден уред од оваа серија со една интересна карактеристика.

Станува збор за 5G технологијата која ќе биде достапна кај A91. Засега знаеме декај овој уред ќе има и три камери – 48, 5 и 8 мегапиксели. Ќе има и 6GB RAM со 128GB меморија. Батеријата ќе биде со капацитет од 4500 mAh.

Samsung's lower-cost 5G phone breaks cover in leaked promo videos and retail box

Сега за сега, ова се смета дека е првиот уред од средна класа со ваква конекција./gsm.mk

Samsung's lower-cost 5G phone breaks cover in leaked promo videos and retail box

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com