17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Никој не го очекува ова! Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2021 година откриваат страшна вистина!

Најчитани вести

За 2020 година, познатата Баба Ванѓа рече дека претседателот на САД, Доналд Трамп, ќе се разболи од „мистериозна болест“, што навистина се случи.

Како и пред крајот на секоја година, пророштвата на слепата гатачка се вадат, а оние за 2021 година, Ванѓа предвидува само страдања и уништувања и само неколку добри вести.

Таа предвидела до 5079 година, кога верувала дека ќе дојде крајот на светот.

За 2021 година, таа вели дека американскиот претседател во заминување ќе стане глув поради дијагностициран тумор на мозок.

Покрај тоа, човештвото ќе може да го победи злото.

Ванѓа предвиде и дека ќе биде убиен „најмоќниот човек на Кремлин“, како и дека „змејот“ ќе владее со човештвото.

Во 2021 година, предвидува дека исламистичките терористи ќе ја нападнат Европа, и ќе употреби хемиски бомби во арсеналот на оружје.

Во исто време, таа рече дека човештвото ќе доживее многу поплави и големи природни катастрофи, но дека сето тоа во голема мера ќе ја промени свеста на луѓето.

Доаѓаат тешки времиња. „Луѓето ќе се оддалечат од својата вера“, рече таа.

Сепак, таа предвиде и неколку добри вести, а тоа е дека во 2021 година конечно ќе се најде лек против рак. Ова во голема мерка се совпаѓа со воведувањето на лек што може да стави крај на ракот на дојка.

А што сакаше да каже со тоа дека некои луѓе ќе користат „црвени пари“, останува да видиме …

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com