17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Николовски: Заев во понедленик да си поднесе оставка и потоа да преминеме кон формирање техничка влада

Најчитани вести

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во интервју за ТВ 21 рече дека недобивањето на преговори со ЕУ е одговорност на премиерот Зоран Заев и дека поради тоа тој во понеделник треба да си поднесе оставка.

-Заев во понедленик да си поднесе оставка и потоа да преминеме кон формирање техничка влада, како што предвидува Пржинскиот договор. Сто дена техничка влада да ги подготви изборите, и после 100 дена од понеделник да има предвремени избори, бара Николовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com