10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Никола Илиевски – Џиџи нов тренер на ФК Кадино

Најчитани вести

Тимот на ФК Кадино кој се натпреварува во втората лига – запад официјално ја раскина соработката со досегашниот тренер Борис Мицевски и за нов стратег го назначи искусниот Никола Илиевски – Џиџи.

Кадино после 11 одиграни кола на западот се наоѓа во тешка позиција и на претпоследното место осум освоени бода, шест помалку од Кораб кој е една позиција пред нив, а еден повеќе од последнопласираниот Охрид.

Мицевски со Кадино оствари две победи, одигра две нерешни и запиша седум порази.

„Нашиот клуб го раскина договорот со досегашниот тренер Борис Мицевски му благодариме за се до сега и му посакуваме успех понатаму. А за нов тренер е назначен еден наш познат тренер со претходна богата домашна и интернационална кариера Никола Илиевски – Џиџи Фк Кадино му посакува добредојде и многу среќа и успех на новиот тренер“, објавија на Фејсбук страната на ФК Кадино.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести