7.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Никогаш не ги покажува во јавност: Oва се синот и ќерката на Дино Мерлин

Најчитани вести

Балканската ѕвезда Дино Мерлин кој ќе ги забавува Скопјани за Нова Година не сака да го експонира семејството.Тој речиси никогаш не се слика со децата и сопругата бидејќи сака да ја зачува нивната приватност.

Но синот и ќерката на пејачот на социјалните мрежи споделија заедничка фотографија.

Ќерката на Дино се вика Хамза и имаа 33 години и може да се пофали со диплома од Оксфорд за информатички технологија. Синот се вика Хамза и има 27 години.Тој студирал во Турција музички менаџмент.

Дино за своите деца вели дека се скромни и оти е среќен што израснале во вистински личности.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести