21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Не, не сонуваат: Холштајн Кил го сруши Баерн Минхен на пенали во Покал клубот

Најчитани вести

Фудбалерите на Баерн Минхен синоќа беа елиминирани од Купот на Германија, во рамки на 1/16- финалната пресметка против нисколигашот Кил, кој по регуларните 2:2 во првите 90 минути, победи на пенали со 6:5.

Баварците беа очигледно подобар ривал, но Кил ги казни грешките во нивната игра, дојдоа до егал ситуација и на крај триумфираа на пенали.

Членот на „цвајт“ или втората германска фудбалска лига направи сеопшто изненадување со ваков подвиг.

Гнабри и Сане беа стрелци за Баерн Минхен во првите 90 минути, но на крај во серијата пенали, единствен кој промаши беше Роча.

Кил во осминафиналето ќе се состане со Дармштад.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com