1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Не мрда од Амстердам: Тадиќ стави потпис на нов договор со Ајакс

Најчитани вести

Холандскиот фудбалски гигант Ајакс ја продолжи соработката со својот капитен Душан Тадиќ.

Српскиот интернационалец се поврзуваше со преселба во калчолигашот Милан, ама до тоа дефинитивно нема да дојде и најдобриот доказ е последниот потег, останувањето во Амстердам најмалку до 30 јуни 2024 година.

-Не е тајна дека Душан игра многу важна улога за тимот. И на теренот и надвор од него, тој е вистински лидер. Значи, фантастично е што можеме да го задржиме во Ајакс уште подолго. Фитнесот на Душан е одличен и тој ќе има голема вредност за Ајакс во следните години, -порача директорот, Марк Овермарс.

Душан од 2018 година е дел од Ајакс, клуб во кој пристигна од премиерлигашот Саутемптон. Досега има одиграно 149 мечеви и дадено 76 голови, минатата сезона беше прогласен за најдобар играч во Холандија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести