32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

„Не ми ја уништувајте серијата“: Сара Џесика Паркер учествува во судбината на Саманта

Најчитани вести

Откако Сара Џесика Паркер, Кристин Дејвис и Синтија Никсон го потврдија на своите социјални мрежи снимањето на рестартирањето на „Сексот и градот“, се наметна прашањето како ќе се објасни отсуството на многу саканата Самате Џонс во новата серија.

Имено, Ким Катрал одамна стави крај кога станува збор за популарната серија и не планира да се врати на малите екрани во улогата на Саманта. Креативниот тим кој стои зад серијата ќе мора некако да објасни што се случило со една од четирите култни девојки, а Кери и Сара Џесика Паркер се отворени за предлози од љубителите на серијата.

Имено, на 10 јануари, новинарката и писателка Тафи Бродесер-Акнер објави врска на Twitter до напис за повторно снимање на серијата со покана нејзините следбеници да го напишат својот предлог за да го објаснат отсуството на Саманта.

Единствено Кери, Сара, реагираше на нејзината објава.

Подготви молив и хартија, напиша таа, а што следеше беше еден куп предлози.

Додека многумина едноставно ја исклучуваа можноста да продолжат без Саманта, други се фрлија на работата и ги дадоа своите предлози. Еве неколку:

Ракот и се вратил и неодамна починала. Девојките се со скршено срце и го обработуваат тој факт.

Откако ѝ се досади мажот со кој беше во САД, таа се пресели во Париз и се сретна со гуру за самопомош по име Греам.

Ракот ѝ се вратил и се преселила во друга земја на лекување.

Таа се пресели во Дубаи за да биде агент за големата везда. Ќе ѝ се допаѓа животот таму. Сцените во серијата често започнуваат со реченицата „Само што слушнав од Саманта“.

Таа се пријави за мисија на Марс и сега тренира.

Ричард Рајт почина и ѝ го остави своето богатство. Отпатува за да се погрижи за сè.

Откако помина низ сериозна болест, Саманта сфаќа што навистина ја направило среќна и повторно се поврза со Смит. Тие во моментов пловат низ целиот свет и водат љубов до оддалечените острови.

Единствената опција што ми има смисла е дека таа починала. Тажна приказна за љубовта, загубата и пријателството. Приказната за продолжување напред по загуба на пријател. Ја гледам серијата од почеток. Не ми ја уништувајте.

Оние кои нема да ја гледаат серијата само поради отсуството на Саманта беа кратки и јасни: Ако ја нема Саманта, нема серија.

Сара Џесика Паркер малку подоцна навести дека веќе има објаснување за отсуството на Саманта, но не потврди дали некој од обожавателите погодил што ќе се случи.

Таа само предложи дека некои се блиску, а некои не, без да наведе конкретни предлози.

Сега останува само да почекаме и да дојдеме до сценарија. Снимањето на серијата, според најавите, треба да започне напролет. Рестартирањето ќе се вика „And just like that…“ и ќе има 10 епизоди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com