-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

НЕ ЗНААТ ШТО СО ПАРИТЕ, А ИЗГЛЕДААТ КАКО БЕЗДОМНИЧКИ: Животот на овие две сестри ја интригира јавноста!

Најчитани вести

Мери-Кејт и Ешли Олсен некогаш беа најголемите детски и тинејџерски sвезди. Пред да наполнат 20 години, нивното богатство се проценуваше на 100 милиони долари. Денес, сепак, има повеќе од 500 милиони на нивната банкарска сметка.

Последен пат имавме можност да ги видиме на големите екрани пред 15 години. И покрај тоа, овие 34-годишници сè уште се меѓу топ 100 најбогати sвезди на светот. Фасцинантен е фактот дека на само шест години тие станаа најмладите продуценти во историјата на Холивуд. Компанијата за производство на филмови, серии, списанија и видео игри „Dualstar Entertainment“ е основана во 1993 година, а четири години подоцна тие можеа да се пофалат со титули милионери.

Модни икони

Фокусот се префрли од филмската индустрија кон модата, а близнаците станаа истакнати промотори на бохо стилот и боемската облека. Додека некои ги сметаат за модни икони, други не го сакаат ни најмалку нивниот стил на облекување, па затоа честопати може да се слушнат негативни коментари за нивниот изглед. „Тие изгледаат како бездомници а имаат толку многу пари“, е многу честа забелешка на модните критичари и публика.

Сепак, се чини дека овие коментари воопшто не им пречат, па во 2006 година тие основаа модна куќа која работи успешно.

Бегство од камери и јавен живот

Сестрите објавија дека немаат намера да се вратат на актерството. Тие изразија желба да го поминат остатокот од својот живот што е можно подалеку од камерите. Бидејќи застанаа пред нив за првпат кога имаа само шест месеци, оваа нивна желба не предизвикува изненадување. Во прилог на ова е и фактот дека близначките одбиваат да се приклучат на социјалните мрежи, па затоа немаат официјални профили на ниту една популарна апликација.

„Во моментов едноставно не ни одговара“, рече Мери Кејт кога пред неколку години им беше понудено да снимат друг филм.

Приватен живот што ја интригира јавноста

Иако се обидуваат да живеат што е можно посмирено и далеку од очите на јавноста, нивните животи честопати се предмет на многу медиуми. Нивниот љубовен живот постојано ги исполнуваше насловните страници на списанијата. Ова е особено точно за помладата Мери Кејт. Некои медиуми ја поврзуваат со смртта на актерот Хит Леџер, со кого во тоа време наводно била во љубовна врска.

Имено, откако масерката го пронашла актерот во несвест во неговиот стан во Њујорк на 28 јануари 2008 година, таа прво се јавила двапати на Мери Кејт, а дури потоа во Брзата помош. Потоа побарала имунитет преку адвокат, но сите можни сомневања биле отфрлени кога смртта била прогласена за случајно предозирање.

Седум години подоцна излегоа вести дека таа се омажила за 17-годишниот банкар Оливер Саркози, брат на поранешниот француски претседател Никола. Во април 2020 година, Американката, на изненадување на многумина, поднесе барање за развод.

“Таа беше насочена кон работата, додека тој, како и многу Французи, сакаше нејзиното семејство да биде на прво место. Тој не знаеше дека не може да контролира девојка која заработува милиони од мали нозе”, беа зборовите со кои го прокоментира нивниот брак близок пријател на парот.

Дејли Мејл во април напиша дека ситуацијата меѓу Мери Кејт и Оливие, кои ја започнаа нивната врска во 2012 година, е многу комплицирана и дека банкарот и полубрат на поранешниот француски претседател Никола Саркози го принудил својот поранешен партнер да се исели од станот каде живееле преку раскинување на договорот за закуп без дури да ја предупреди за тоа. Неговите адвокати и рекоа на Мери да се исели до 18 мај и а таа побара продолжување до 30 мај.

Инаку, Мери Кејт еднаш спомна како бракот и помогнал да си постави приоритети во животот, па се ослободи од „лудиот живот“ исполнет со бесконечна забава. Познато е дека се борела со нарушувања во исхраната во својата младост, а се шпекулираше дека консумирала и наркотични средства.

Златниот близнак

Од друга страна, две минути постарата близначка Ешли важи за „златна сестра“ во семејството Олсен. По завршувањето на училиштето, таа продолжи внимателно да работи на создавање семеен бренд за мода и пласирање придружни производи со свој потпис на светскиот пазар. Во 2005 година, таа се најде среде скандал кога, врз основа на фотографиите што ги направи, беше јавно повикана за употреба на дрога.

Таа го тужеше магазинот што ја објави оваа сторија, по што и беше доделен надомест во износ од 40 милиони долари за нарушување на нејзината репутација. Што се однесува до нејзиниот љубовен живот, таа од 2017 година е во врска со уметникот Луис Ајснер. Близнаците моментално живеат во Њујорк во престижниот Upper East Side.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com