16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

„Не е исклучена можноста Кастриот Реџепи да биде дел од актуелното мнозинство“, порача Џафери

Најчитани вести

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 коментираше за случувањата во Собранието.

Тој напомена дека можно е од денеска да се знае како ќе изгледа новото мнозинство.

Џафери додаде и дека не е исклучена можноста пратеникот од редовите на Беса, Кастриот Реџепи, да остане дел од актуелното мнозинство, но сепак тоа ќе биде лична одлука на Реџепи.

За потсетување, пратеникот Реџепи вчера преку својот Фејсбук профил истакна дека нема да присуствува на седницата на која требаше да се гласа недоверба на Владата, а со тоа овозможи опозициските пратеници да немаат кворум.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com