17.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Не го посрамотија до крај дворецот: Сасекс сè уште не сака да зборува за три работи

Најчитани вести

Иако беше објавено дека во интервјуто „сите карти беа ставени на маса“, односно дека ништо нема да се скрие, Меган Маркл и принцот Хари сепак избегнаа некои одговори.

Принцот Хари и неговата 39-годишна сопруга Меган Маркл фрлија „серија бомби“ за време на емитуваното интервју со Опра Винфри, но сепак не сакаат да одговорат на некои прашања. За време на интервјуто, војвотката и војводата од Сасекс зборуваа за своите искуства во рамките на кралското семејство, а Меган со солзи во очите призна дека во еден момент дури размислувала и за самоубиство додека била бремена со Арчи. Досега не пристигна официјална реакција од палатата за нивното интервју во кое Меган и 36-годишниот принц Хари сè уште не дадоа одговори на некои прашања.

Да потсетиме, во приколката, Опра Винфри објави дека ништо во интервјуто нема да се крие.

Што и рече Кејт на Меган да ја расплаче?

Друга од огромните бомби фрлени во разговор со Опра ја вклучи Кетрин, војвотката од Кембриџ. Извештаите претходно сугерираа дека Кејт се расплакала избирајќи фустан за деверуша за венчавката на Меган со Хари во 2018 година, сепак, Меган сега откри во интервју дека е обратно и ја обвини војвотката од Кембриџ дека ја расплакала.

Што се случи на тајната венчавка на Хари и Меган?

Меган и Хари и рекоа на Опра дека всушност се венчале во тајност три дена пред нивната голема кралска венчавка. Церемонијата се одржа во нивната задна градина на која присуствуваше само Архиепископот од Кантербери. Меган призна дека никој не знаеше за тајната венчавка освен архиепископот затоа што успеаја да ја чуваат целосно приватна. Поради ова признание, многу фанови се прашуваа што се случи за време на церемонијата и како се разликува од нивната голема кралска венчавка – и секако, што облече Меган?

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести