9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Не било доволно елегантно: Меган Маркл го смени името на изводот на родените на Арчи!

Најчитани вести

Меган Маркл и принцот Хари го освежија изводот за родените на нивниот син.
Во мај 2019 година се роди малиот Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, кој во моментов е седми во редот за кралскиот престол, а јавноста, откако беше објавен неговиот извод од матичната книга на родените, дозна дека вистинското име на Меган Маркл е Рејчел. Во тоа време Рејчел Меган стоеше таму во име на нејзината мајка, но војводите од Сасекс решија да се нашминкаат малку по изводот на родените на Арчи.

Последната копија од изводот за матичен роденден на мал член на кралското семејство, добиена од британскиот таблоид „Сан“, сега наведува дека мајката на детето ги извршила промените околу еден месец по раѓањето на Арчи. Наместо Рејчел Меган, сега стои Нејзиното кралско височество војвотката од Сасекс.

Но, Хари додаде и наслов на неговото име и оттогаш неговото целосно име се наоѓа на неговиот извод, на кој стои Неговото кралско височество принцот Хени Чарлс Алберт Давид, војводата од Сасекс.

Измените се случија само неколку дена откако тие официјално објавија дека ќе ги прекинат сите врски со добротворната организација со која соработуваа со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, откако се дозна дека тие биле во затегната врска.

Инаку, принцот Хари треба да пристигне во Лондон ова лето за да го прослави 100-от роденден на неговиот дедо, принцот Филип, што ќе се одржи во јуни, а се очекува да присуствува на парадата на исклучително важното кралско семејство, Trooping The Color, славејќи 95-ти роденден на кралицата. Елизабета Втора, како и откривањето на новиот статут на принцезата Дијана во јули, во палатата Кенсингтон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести