17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Нејмар: Сакав да си одам, но сега сум среќен во ПСЖ

Најчитани вести

Бразилецот Нејмар призна дека летово сакал да го напушти ПСЖ, но дека сега е среќен во клубот.

Тој моментално се наоѓа на собир на репрезентацијата за која ќе го одигра 100. меч против Сенегар, а по тој повод на прес-конференцијата говореше за се по малку.

Во текот на неговите коментари го спомена и ПСЖ и како што кажа, многу е среќен и опуштен.

„Не сум среќен само во репрезентацијата, среќен сум и во клубот, Сите знаете што се случуваше во летниот преоден рок и знаете дека сакав да си одам до Париз. Но, тоа е позади мене. Сега сум среќен, опуштен и се чуствувам пријатно во клубот. Оваа сезона добро почна за мене, задоволен сум од своите игри“, изјави Нејмар и додаде:

„Како што веќе и кажав, ќе се борам за својот клуб, трудејќи се да бидам успешен и да го дадам максимумот за да оствариме добри резултати. Се надевам дека тоа што се чуствувам одлично, ќе се одрази на клубот на најдобар можен начин и на играта во репрезентацијата“.

Нејмар на свои 27 години запиша 99 натпревар за репрезентацијата и постигна 61 гол.

Јубилејниот 100ти меч ќе се одигра денес од 14.00 против Сенегал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com