17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Нејмар повторно се повреди

Најчитани вести

ПСЖ скапо ја платија победата над Каен (1:0) и пласманот во четвртото коло во францускиот Лига куп. Натпреварот го реши Мојзе Кен во 49.минута, меѓутоа сенка на победата фрли повредата на Нејмар.

Бразилецот, кој му асистираше на Кен за голот, поради повреда го напушти теренот во 60.минута. Нејмар поради проблем со мускулот излезе од теренот, а од ПСЖ се уште нема информации за сериозноста на повредата.

„Нејмар? Не можам ништо да кажам. Ќе видиме во четврток, ќе разговарам со лекарите. Не можам да гледам во иднината. Потребни ми се повеќе информации за да донесам одлука. Мускулот е во прашање“, рекол тренерот на ПСЖ, Маурисои Покетино.

ПСЖ за шест дена ќе го одигра првиот осмина-финален меч во Лигата на шампионите, против Барселона. Настапот на Нејмар против поранешниот клуб е под голем знак прашалник.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com