10.2 C
Skopje
Monday, November 29, 2021

Нејмар: Му должам на Мбапе за адаптацијата и радоста што сум тука

Најчитани вести

Напаѓачот на францускиот фудбалски тим ПСЖ, Бразилецот Нејмар проговори за неговиот однос со соиграчот Килијан Мбапе.

– Тој ме научи како е да се биде Французин. Ми раскажа за францускиот менталитет. Јас многу му ја должам за мојата адаптација и радоста што сум тука. Ме трогна типот на личноста. Килијан е многу внимателен, секогаш среќен, љубезен и пријатен во комуникацијата со сите. Тој е многу пријатна личност. Затоа, се согласуваме уште од првата наша средба. Секако, тогаш имав можност да видам како тренира, да ја оценам неговата брзина, сет на активности, интелигенција и желба за развој. Тогаш си реков: „Тој е нашето златно момче!

Само брзината е безвредна. Треба да бидете доволно паметни за да го користите, а Килијан е таков. Тој не само што е брз и паметен, туку има и значителен спектар на трикови, изјави Нејмар.

ПСЖ вечер со почеток во 21 часот во Париз го пречекува Баерн во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com