18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Нејмар го цитира Боб Марли

Најчитани вести

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар објави на Инстаграм изјава на познатиот уметник Боб Марли.

– Проблемот е што кога сте вистински, тие ве мразат. Кога сте лажни, тие ве сакаат, напиша Нејмар.

Претходно се појавија информации дека парискиот клуб решил да се ослободи од играч кој е принуден да тренира сам. За него се заинтересирани Реал Мадрид, Барселона и Јувентус.

Во сезоната 2018/19 година, Нејмар одигра 28 натпревари за парижаните, постигна 23 голови и 13 асистенции.

Бразилецот во моментов на фудбалскиот пазар се проценува на 180 милиони евра.

Најнови вести