1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Нејмар ги изненади сите со нова фризура: Драстично го промени имиџот по Копа Америка

Најчитани вести

Бразилецот Нејмар одмара по поразот во финалето на Копа Америка од Аргентина, кој посебно тешко му падна, па на крајот на мечот плачеше неколку минути.

Сепак, неколку дена подоцна се врати насмевката на неговото лица, но тој има и нова фризура. Познато е дека сака да експериментира, но сега ги изненади сите.

Најдобриот фудбалер на Бразил сега има чудна фризура, па очигледно правел надоградба на коса бидејќи на Копа Америка имаше кратка коса.

Фотографијата со Нејмар ја објави легендарниот бразилски бек Кафу.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести