17.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

„Нејзината цел е Белата куќа“: Дали Меган започна политичка кариера со интервјуто Опра?

Најчитани вести

СИТЕ светски медиуми пишуваат веќе една недела за интервјуто што војводата и војвотката од Сасекс и ја дадоа на Опра Винфри. Популарноста на Меган и Хари потона во Велика Британија, а британските таблоиди носат нови детали од животот на Меган Маркл во палатата речиси секој ден за да докажат дека добар дел од она што го кажа за Опра е лага.

Сега има тврдења дека Меган го користела интервју со Опра Винфри за да ја започне својата политичка кариера во САД.

Дејли Меил објави статија денес во која тие пишуваат дека Меган започнала да ја реализира својата идеја преку интервјуто, таа еден ден да стане претседател на САД.

Неименуван лабуристички пратеник од Тони Блер за медиумите изјави дека има информации од Вашингтон дека војвотката се поврзала со демократите во САД и дека интервјуто со Опра е првиот чекор кон претседателската трка. Портпаролот на кнежевската двојка одби да ги коментира ваквите обвинувања.

Дејли Меил пишува дека Меган во раната младост не ја криела фантазијата еден ден да стане првиот американски претседател. Наводно, по свршувачката со британскиот принц, таа одбила да се одрекне од американското државјанство токму затоа што еден ден може да се занимава со политика. Војвотката беше многу фрустрирана што, како член на кралското семејство, и беше забрането да изразува политички ставови.

Таа суптилно ги изнесе веднаш штом ја напушти канцеларијата. Минатата година, таа и принцот Хари им се обратија на Американците пред претседателските избори и ги повикаа да го отфрлат говорот на омраза, што многумина го протолкуваа како поддршка за Бајден.

Иако таа официјално не го потврди тоа, се шпекулираше дека војвотката гласала за Бајден минатата година, иако тоа на членовите на кралското семејство им било строго забрането.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести