Home » „Нетфликс“ се здружи со „Мајкрософот“, најавува промени во претплатата

„Нетфликс“ се здружи со „Мајкрософот“, најавува промени во претплатата

by Журнал.мк

Нетфликс се здружи со Мајкрософт за да им понуди поевтин план за претплата на корисниците кои ќе прикажуваат реклами или огласи.

Стриминг-гигантот соопшти дека услугата ќе биде дополнување на неговите постоечки планови, кои не вклучуваат реклами.

Компанијата сè уште не откри колку планира да им наплати на претплатниците за новата услуга.

Нетфликс го објави овој потег откако ја пријави својата прва загуба на претплатници по повеќе од една деценија и укина стотици работни места претходно оваа година.

Компанијата соопшти дека го избрала „Мајкрософт“ за свој глобален партнер за рекламна технологија и продажба со цел да воведе поевтина претплата со огласи/реклами“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More