17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Нетипично: Џорџ Клуни откри како ја одржува романсата во бракот!

Најчитани вести

Холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга ги преживеаја нападите на медиумите минатата година, кои повеќепати пишуваа дека нивниот брак е на работ на развод поради премногу чести кавги.

Џорџ уште еднаш стави крај на ваквите шпекулации во интервју за ААРП, при кое откри како го одржува „огнот“ на романтиката во врска со неговата сопруга.

Имено, тој и пишува романтично писмо на хартија секој ден и го остава на нејзиното биро, или под перница, за да може подоцна да се изненади и да го прочита.

„Силно верувам во писма. Имам писма од Пол Њуман, Валтер Кронкит, Грегори Пек. Сите ги имав врамени и закачени на ѕидот. Да беа печатени трудови, тие не би ми значеле толку многу, дури ни блиску. Можеби е прашање на нашата генерација и можеби целосно ќе згасне за 20 години, но тоа ми значи многу ’, рече некогаш најпосакуваниот ерген во Холивуд. Тој откри дека Амал е исто така голема обожавателка на ракописни писма и дека заедно започнале да им пишуваат писма на своите деца, тригодишните близнаци Ел и Александар, кои ќе читаат кога ќе пораснат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com