18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Несторовски и Трајковски се слободни играчи, можат да си бараат нови клубови

Најчитани вести

Фудбалската федерација на Италија преку соопштение потврди дека сите играчи на Палермо се ослободени од договорите и можат да го напуштат клубот.

Откако беше одбиена жалбата на Палермо за останување во Серија Б, логична последица беше и ослободување на фудбалерите од договорите.

Клубот е префрлен во Серија Д, а сите играчи се ослободени од обврските кон Палермо и можат да си бараат нови клубови.

Фудбалската федерација на Италија потврди дека играчите на Палермо се слободни. Сега откако е официјално, македонските репрезентативци најверојатно наскоро ќе пронајдат нови ангажмани.

Илија Несторовски силно се поврзуваше со Удинезе, додека Александар Трајковски со Милан и Спортинг Лисабон

Најнови вести