33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Несторовски без муниција против Парма, Пандев на клупа се радуваше на победа

Најчитани вести

Македонските фудбалски репрезентативци, Горан Пандев и Илија Несторовски на вечерните мечеви во Серија А имаа половичен успех.

Џенова славеше домашна победа со 2-1 против Фиорентина, но Пандев мечот го проследи од клупата за резерви.
Удинезе, новиот тим на Несторовски иако имаше водство против Парма на домашен терен од 1-0, сепак загуби со 1-3.

Нашиот фудбалер одигра 70 минути за домаќините, но не успеа да се запише во листата на стрелците.

На останатите денешни мечеви во италијанската прва лига, Интер, како гостин го 1-2 го совлада Калјари. Новото засилување на „неоразурите“, Лукаку погоди од пенал за победа на својот тим

Ефикасен меч со дури 5 голови одиграа Аталанта и Торино. На него славеа гостите со 2-3.

Сасуоло, пак, ја совлада Сампдорија со 4-1. Најзаслужен за овој триумф е Доменико Берарди кој постигна хет-трик.

Гостинска победа од 0-1 славеше Верона кај тимот на Лече.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com