4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Неста: Милан е кандидат за Скудетото

Најчитани вести

Легендарниот дефанзивец на Милан, Алесандро Неста смета дека неговиот поранешен клуб е на вистински пат да стигне до Скудетото.

Според Неста клубот е во позиција да биде сериозна конкуренција за Скудетото.

„Клубот е на вистинскиот пат, Милан е кандидат за Скудетото. Не се можеби први фаворити, но секако дека имаат шанси. Постојат неколку екипи кои ќе се надеваат, но Милан дефинитивно е на вистинскиот пат“, смета Неста.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com