Home » Несреќа при грабеж во Русија – едно лице загина

Несреќа при грабеж во Русија – едно лице загина

by Журнал.мк

Полицијата во Московската област трага по разбојник кој побегнал по експлозија на банкомат, во која загина неговиот соучесник.

Според полицијата, двајца мажи испумпале плин во банкомат и го запалиле.

Дошло до експлозија, во која еден од нив загинал, пренесува РИА Новости.

Другиот разбојник избегал.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More