-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Несреќа на Бахами, падна хеликоптер 7 загинати

Најчитани вести

Седум Американци загинале при пад на хеликоптер кој летал од островот Биг Гранд Кеј до градот Форт Лодердејл на Флорида, соопшти полицијата од Бахами.

Меѓу загинатите е и милијардерот Крис Клајн познат бизнисмен од Западна Вирџинија, наведуваат медиумите.

Во соопштението од полицијата се наведува дека хеликоптерот исчезнал многу брзо по полетувањето од островот, а властите и локалните жители го пронашле местото на падот на околу 3 километри од Гранд Кеј.

Полицијата во истрагата утврдила меѓу загинатите има 4 жени и три мажи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести