-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Несреќа во Украина: Десет загинати во судир на камион и минибус

Најчитани вести

Најмалку 10 луѓе загинаа, а седум се повредени во судир на камион и минибус во северна Украина, соопштија службите за итни случаи.

Спасувачките екипи од регионот Черниговски се на терен.

„ Утринава околу 7.55 часот недалеку од селото Бруслив, во Черниговско дошло до судир на минибус и камион“, се наведува во соопштението на итната помош кое е објавено на веб-страницата на Укринформ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com