Home Спорт Нервозниот Џеко се расправаше со Инѕаги, па го загуби медалот при прославата на Интер (Видео)

Нервозниот Џеко се расправаше со Инѕаги, па го загуби медалот при прославата на Интер (Видео)

by Lina Muslija

Интер успеа да направи пресврт против Фиорентина уште во првото полувреме и го однесе финалето во посакуван тек, па тоа му овозможи на Симоне Инѕаги да ја зацврсне одбраната во вториот дел и да направи тактички замени.

Првиот потег на Симоне беше вадењето од игра на Един Џеко кој му го отстапи местото на Ромелу Лукаку, но реакцијата на Босанецот беше онаа која се најде во прв план и која предизвика револт и кај тренерот.

Џеко не го криеше незадоволството и фрустрацијата што заминува на клупа после само 58 минути, а Инѕаги имаше што да му врати и имаше расправија со ветеранот на клупата за резерви.

Добра вест беше тоа што двајцата брзо заборавија на ова кога тимот ја оствари посакуваната цел на крајот од финалето, но потоа следеше уште една интересна сцена, во која повторно актер беше Един.

Џеко успеа да го загуби медалот при шампионската прослава на Интер, но брзо успеа да го пронајде и го врати онаму кадешто му е местото.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More