17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Непроспиена ноќ во Бакингемската палата: Кралицата се заклучила во одаите на палатата и држела состанок, сите се во шок

Најчитани вести

Членовите на кралското семејство наводно се заклучиле со кралицата во нејзините одаи и донесувале одлука „што понатаму“

Интервјуто што Меган Маркл и принцот Хари ѝ го дадоа на Опра Винфри предизвика бура низ целиот Свет, а особено во кралското семејство, чии членови се заклучиле во своите одаи и одлучуваат за тоа што следно да прават.

Според овој труд, Бакинагемската палата била парализирана од „ужас и зачуденост“ откако принцот Хари „фрли атомска бомба врз неговото семејство“ со ова интервју.

Кралицата Елизабета Втора (94), принцот Чарлс (72) и принцот Вилијам (38), наводно, се заклучиле во своите одаи и размислуваат како да реагираат на низата запаливи обвинувања изнесени од принцот Хари и неговата сопруга за време на интервјуто. Состанокот, како што велат, го свикала самата кралица.

Оние кои се запознаени со настаните во палатата, велат дека внатре владее „расположение на шок и тага“, бидејќи принцот „го бомбардирал своето семејство“. Наводно, членовите на кралското семејство, како и вработените, со неверување шетаат во замокот …

Да потсетиме, во едно интервју што се емитуваше доцна во неделата навечер, Меган и Хари, меѓу другото, обвинија неименуван член на кралското семејство за расизам, бидејќи тој наводно ги прашал колку ќе му биде темна кожата на малиот Арчи. Меган зборуваше и за тоа како сакала да си го одземе животот …

Министерот во британската влада и близок соработник на Борис Џонсон, лордот Зак Голдсмит, вчера сликовито објасни како интервјуто влијаело на палатата, но и на цела Велика Британија. Одговарајќи на сугестијата дека војводата и војвотката од Сасекс „го наполниле авионот и фрлиле бомба врз Бакингемската палата“, тој објави на Twitter: „Не само на палатата – туку и на семејството на Хари. Хари го разнесе семејството“.

Членовите на кралското семејство, кои дури не беа информирани за одлуката на Хари и Меган да дадат интервју со Опра Винфри, се подготвуваа за најлошото, исто како и нивните соработници. Сепак, никој не можеше да предвиди колку интервјуто навистина би било „поразително“. Само во неделата, приказната за Хари и Меган ја следеа повеќе од 17 милиони луѓе, а во меѓувреме, интервјуто беше прикажано на светската јавност, вклучително и на граѓаните на Велика Британија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести