32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Нема нова средба за законот за ЈО

Најчитани вести

Поминаа десетина дена од лидерската средба, на која законот за јавно обвинителство го разгледуваа работните групи заедно со Христијан Мицкоски и Зоран Заев.

Нова средба меѓу работните групи досега не се одржа, а иако дел од медиумите информираа дека викендов ќе се одржи нова рунда преговори меѓу тимовите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, од Министерството за правда потвдруваат дека таква средба нема закажано.

Во меѓувреме, ВМРО-ДПМНЕ достави свои предлози за кои премиерот Зоран Заев рече дека ќе бидат разгледани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com