24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Нема да штедат! Брена и Боба купуваат јахта од скоро милионче – ВО ЕВРА!

Најчитани вести

Брена и Боба купуваат јахта вредна 890 000 евра. Флок дивата и поранешнит тенисер одлучиле да го продадат бротчето кое го имаат (кое чинело скромни 100 000 евра) и да се подноват со луксузно пловило “azimut s86”.

„Љубители се на крстарењата, па не зачудува оваа нивна одлука. Јахтата ќе биде нова и многу поголема и полуксузна од онаа што ја имаат. Една кабина веќе наменија и за внукот Александар“, открил извор близок до Живојиновиќи./vesnik.com

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com