19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Неколку лица повредени по експлозија на гас во зграда во Германија

Најчитани вести

Неколку лица се повредени во експлозија на гас во градот Меминген во германската покраина Баварија.

Според „Билд“ кои го цитираат портпаролот на полицијата не е исклучена нова експлозија на местото – зграда во сопственост на баварскиот Црвен крст.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести