17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Некои пратеници го попречуваа отворањето на седницата на ЕП

Најчитани вести

Европските пратеници на десничарските партии, кои го поддржуваат брегзит, како и независноста на Каталонија, го попречуваа денешното официјално отворање на седницата на Европскиот парламент.

Некои не сакаа да станат на химната на ЕУ, Бетовеновата „Ода на радоста”, додека други, главно од британската брегзит партија, се свртеа со грб за време на церемонијата на отворањето, објави АП.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com