21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Некои од најголемите холивудски sвезди одбија улоги во овие ХИТ филмови и подоцна зажалија!

Најчитани вести

‘Бев свесен дека мора да имаме силни имиња, избран тим, бидејќи ова едноставно не функционираше. Веќе го прашав стандардниот тим – Леонардо Ди Каприо, Бред Пит, Мет Дејмон, Рајан Филипе и сите одбија “, рече Гас Ван Сант, режисерот кој првично ја доби понудата да снима „ Планината Броукбек “.

На крајот, улогите беа прифатени од Џејк Гиленхал и Хит Леџер, а филмот под режисерската палка на Анг Ли беше неверојатен успех.

Charlie Hunnam; Jamie Dornan u '50 nijansi sive'

Во 2013 година, sвездата од серијата „Синови на анархијата“ доби понуда да снима во еротскиот филм „50 нијанси на сиво“. Иако првично се согласи, веднаш по започнувањето на снимањето тој се откажа од сè и беше заменет со Џејми Дорнан.

Чарли Хунам само за Variety изјави две години подоцна колку го чинеше таа одлука: ‘Тоа беше најлошото професионално искуство во мојот живот. Емотивно, тоа беше најразорната и најтешката работа со која морав да се справам професионално “.

Jonah Hill; Justin Timberlake i Jesse Eisenberg u 'Društvenoj mreži'

Во филмот „Социјална мрежа“ од 2010 година, Џона Хил требаше да го игра Џастин Тимберлејк, но режисерот Дејвид Финчер не се согласи.

‘Дејвид Финчер едноставно не ме сакаше во филмот. Џастин Тимберлејк и јас бевме во потесниот избор и очигледно, Финчер ја донесе одлуката иако студиото ме посакуваше. Но, да се соочиме, Џастин Тимберлејк беше неверојатен во тоа “, рече Џона Хил како гостин на подкастот на Бил Симонс во октомври 2018 година.

Emma Watson; Emma Stone i Ryan Gosling u 'La La Landu'

Во март 2017 година, Ема Стоун ја освои наградата за која сонуваат сите актери – Оскар за главната актерка за нејзината улога во филмот „Ла Ла Ленд“. Наградата секако пред малите екрани ја гледаше нејзината имењак, sвездата на филмовите за Хари Потер, Ема Вотсон, која тогаш веројатно сфати дека одлуката да ја одбие е сосема погрешна.

Имено, главната улога првично и беше понудена на Ема Вотсон, но таа го одби тоа бидејќи снимањето се поклопи со снимањето на филмот „Убавицата и ѕверот“, од кој не сакаше да се откаже.

Christina Applegate; Reese Witherspoon u 'Plavuši s Harvarda'

Можеме само да се запрашаме како би изгледала „Русокоса од Харвард“ ако Кристина Аплегејт ја снимаше хит комедијата наместо Рис Витерспун во 2001 година.

The Сценариото го добив токму кога ја завршив серијата ‘Брачни води’, во која исто така бев глупава русокоса. Едноставно, не сакав да се повторам “, рече таа во јули 2015 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com