Home » “Некогаш и негде“ – со Владо Јаневски на есенскиот скопски концерт – Наскоро во “Македонска филхармонија“

“Некогаш и негде“ – со Владо Јаневски на есенскиот скопски концерт – Наскоро во “Македонска филхармонија“

by Lina Muslija

И ако само на изглед се чини дека е рано, тоа не е. Тамам е на време, најавата за Големиот солистички концерт на македонската поп-ѕвезда Владо Јаневски.

Ќе се оддржи на 16-ти ноември во “Македонска филхармонија“. Жива вистина е дека Јаневски постана со години еден од најретките македонски естрадни ликови кои не застанал со кариерата, а и припаѓа на релативно постарата плејада на наши пејачи.

Организтаорот на овој концерт “Авалон-продукција“ со тоа ја најавува својата есенско-зимската сезона. Пејачот и ако има премногу незаборавни песни тој секогаш публиката ја изненадува и со новите. И со песните, но и со видео спотовите.

Просторот на “Македонска филхармонија“ воедно за Владо ќе биде и дупло задоволство. Во едно поинаква средба со публиката, а тоа не се дискотеки или стадиони, пејачот ќе има поинтимна комуникација со своите обожаватели. Влезниците по цена од 1.500 денари се веќе пуштени во продажба. (foto>FB)

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More