20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Некогашниот секс симбол на 80-тите, Мелани Грифит, денеска е непрепознатлива (ФОТО)

Најчитани вести

Американската актерка Мелани Грифит за неколку дена полни 65 години, а поранешниот секс симбол од 80-тите денес изгледа непрепознатливо. Причината за тоа е одлуката да се подложи на низа пластични операции поради кои таа не личи на себе.

Некогаш нејзината широка насмевка беше нејзин заштитен знак, а денес речиси и да не мрда со устата и образите, бидејќи бројните операции го направија своето.

Со неполни 65 години тој сè уште зрачи со убава енергија, а на социјалните мрежи често им испраќа позитивни пораки на своите фанови.

Мелани Грифит веќе двапати се бореше со опасниот рак на кожата. Првпат се разболела во 2009 година, кога ракот ѝ се појавил под окото, а во 2017 година ѝ се појавил на носот, а во тој период голема поддршка ѝ бил поранешниот сопруг Антонио Бандерас.

Стела, ќерката која ја доби со Бандерас, моментално избегнува да глуми. И покрај тоа што нејзините родители се занимаваат со таа професија, а нејзината баба Типи Хедрен беше холивудска легенда и муза на Алфред Хичкок, таа одлучила да стане модел и заедно со мајка си ја краси насловната страница на „Вог“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com