31.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Недвед ги шутираше рекламите покрај теренот по елиминацијата на Јувентус

Најчитани вести

Повеќекратниот италјански фудбалски првак Јувентус не успеа во намерата и сезонава да стаса до мечот во кој би се борел за европската титула. Во Лигата на шампионите сезонава се елиминирнаи како и лани во првата нокаут-фаза, осминафиналето од Порто. Оваа елиминација навиачите на ривалите во Италија ја искористија да се мајтапат со „старата дама“, чии челници активно се залагаат за посебна Европска лига каде учество би земале само гигантите (односно побогатите), со тоа што овој клуб стана редовен „пациент“ на оние „помалите“ кои не се во плановите за таа лига.

Директорот на Јувентус, Чехот Павел Недвед, кој има одиграно близу 250 натпревари за клубот од Торини неможеше да го сокрие својот бес по елиминацијата од Порто. На патот кон канцеларијата по мечот почна да ги шутира рекламните банери крај теренот…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести