Home » Невреме со град синоќа зафати неколку села во општина Старо Нагоричане

Невреме со град синоќа зафати неколку села во општина Старо Нагоричане

by Журнал.мк

Невреме проследено со град со големина на јајце, силен ветер и врнежи, синоќа ги зафати селата Канарево, Цвиланце, Бајловце, Брешко, Аљинце во општина Старо Нагоричане.

Од Центарот за управување со кризи информираа дека почвата за десетина минути станала бела, а паѓал и силен дожд проследен со ветер.

Од општина Старо Нагоричане потврдуваат дека со невремето се зафатени неколку села од козјачијата. Комисијата треба да излезе на терен и да изврши увид во предизвиканите штети. 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More