Home » Невремето ќе биде со послаб интензитет, смируваат од УХМР

Невремето ќе биде со послаб интензитет, смируваат од УХМР

by Журнал.мк

Во земјава попладнево и во вечерните часови се најавува нестабилно време со поројни дождови, грмежи и силен ветар. Од Управата за хидрометеоролошки работи смируваат дека невремето ќе биде со послаб интензитет од она што погоди дел од Балканот. Во северозападните и во источните делови е активиран портокалов аларм. Ана Јосифовска Тодоровска разговара со Јулијана Фиданоска Мишкоска од УХМР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More