27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Невремето ги поплави Котор и Тиват и го прекина сообраќајот

Најчитани вести

Од невремето што ја зафати Црна гора, најпогодени се приморските градови Котор и Тиват кои се најдоа буквало под вода. Во двата града улиците поради виок водсотој биле затворени за сообраќај.

Поради излевање на реките голем дел од сообраќајот бил во прекин во земјата. Со часови општините на северот од Црна Гора останале и без струја. Сепак, како што се наведува нема голема материјална штета, а екипи на терен работат на отстранување на дефектите.

https://www.facebook.com/bokanews/videos/508743799730301/?v=508743799730301

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com