22.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Неверојатно: Куртоа прими 12 гола, а одбранил само 11 шута!

Најчитани вести

Реал Мадрид оваа сезона игра слабо, а една од главните причини за слабите резултати на „кралевите“ е сигурно голманот Тибо Куртоа.

Едноставно е несватливо како голман од светска класа има повеќе примени голови, отколку одбранети шутеви.

Имено, Куртоа оваа сезона настапи на 9 меча на кои прими 12 гола, а уште по изненадувачки звучи фактот дека успеал да одбрани само 11 шутеви.

27-годишниот Куртоа во Челзи бранеше одлично како и за белгиската репрезентација. Беше избран за најдобар голман на Мундијалот 2018 година, но во Мадрид е само бледа сенка.

Статистиката најдобро покажува во каква форма е Белгиецот оваа сезона!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com