17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Неверојатна приказна за судбините на две посвоени девојки: Прво станаа колешки, а потоа и најдобри пријатели, не сфаќајќи дека се многу повеќе од тоа

Најчитани вести

Касандра Медисон (32) и Џулија Тинети (31) од Конектикат започнаа да работат заедно во 2013 година и веднаш се зближија, не знаејќи колку се всушност поврзани.

Касандра имала истетовирано знаме на Доминиканската Република на раката, а штом Џулија го забележала тоа, ѝ рекла дека потекнува од таму и дека како дете била посвоена од семејство од Конектикат. Касандра била изненадена, додала дека приказната за нејзиното потекло е скоро идентична, па тие брзо станале блиски пријателки.

Тие поминуваа се повеќе време заедно, а луѓето често коментираа колку се физички слични. И самите го забележаа тоа, па решија да ја погледнат документацијата за посвојувањето, но за жал, трудовите не се совпаѓаа. Името, презимето и родното место на мајката беа различни.

Поминаа неколку години, кога Касандра реши да го посети своето биолошко семејство во Доминиканската Република, и по неколку разговори со нив, откри дека навистина имала сестра која исто така била посвоена. ѝ раскажа сè на својата пријателка Џулија, и заедно направија ДНК тест, кој потврди дека навистина се сестри.

Нивните биолошки родители имаат вкупно девет деца – три момчиња и шест девојчиња, но кога се родија Касандра и Џулија, сфатија дека немаат услови да ги издржат, па ги дадоа девојчињата на посвојување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com