Home Спорт Неверојатна изјава: Нагелсман добил отказ поради неговата девојка?!

Неверојатна изјава: Нагелсман добил отказ поради неговата девојка?!

by admin

Баерн Минхен денес го претстави Томас Тухел, а отказот на Јулијан Нагелсман беше големо изненадување за фудбалската јавност.

Нагелсман Баерн го презема минатата сезона од Ханси Флик и во првата сезона ја освои титулата во Германија и изгледаше дека оваа сезона може до втората, но тимот доживеа пад во формата со почетокот на 2023 година.

Во последните 10 натпревари, Баерн победи само на пет и го препушти првото место на Борусија Дортмунд која сега има бод предност пред директниот дуел на 1. април. Исто така Баерн го чека и четвртфиналето во Лигата на шампионите против Манчестер Сити.

Низ медиумите се шпекулира што било причината за отказот на Неглсман, а интересна изјава даде Маркус Бабел кој во Баерн играше од 1994 до 2000 година. Бабел за Баерн одигра 261 натпревар, освои три титули, два купа на УЕФА и играше финале во Лигатан а шампионите.

За германската репрезентација настапи на 51 натпревар и го освои Европското првенство во 1996 година. Успешен беше и во дресот на Ливерпул.

„Знам дека Нагелсман е во врска со новинарката на „Билд“ и тоа беше голема тема во соблекувалната и пороблем за фудбалерите. Многу им пречеше што новинарка на најпознатиот медиум во земјата е девојка на нивниот тренер. Играчите поради тоа немаа доверба во Нагелсман и често се сомневаа во него кога нешто ќе излезеше во весниците“, изјави Бабел.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More