Home » Неверојатна еуфорија во Мајами, билетите за дебито на Меси достигнаа сума од 100.000 долари

Неверојатна еуфорија во Мајами, билетите за дебито на Меси достигнаа сума од 100.000 долари

by Lina Muslija

Лионел Меси во петок ќе дебитира за Интер Мајами во Лига купот, натпреварување во кое играат клубови од САД и Мексико. Неверојатна фудбалска еуфорија ја зафати Флорида по доаѓањето на најдобриот светски фудбалер.

Билетите пламнаа за миг, а сега се продаваат и по неверојатни 100.000 долари.

Просечната цена на влезниците достигна сума од 450 долари и тоа е десетпати повеќе од периодот пред Лео Меси да потпише за Интер Мајами.

Целата оваа еуфорија околу доаѓањето на Меси во Интер Мајами се споредува со периодот кога легендарниот Пеле потпиша за Космос.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More