18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Неверојатен резултат во Купот на Македонија, Брегалница му даде 22 гола на Ново Црнилиште

Најчитани вести

Во првото коло од Купот на Македонија Брегалница Штип со неверојатен резултат го совлада тимот на Ново Црнилиште 22-0!

Брегалница до врв ја наполни мрежата на нисколигашот Ново Црнилиште и оствари резултат кој ретко се гледа.

На полувремето беше 6-0, а во вторите 45 минути паднаа уште неверојатни 16 голови.

Останатите натпревари од Купот на Македонија се играат во среда.

Брегалница Штип се очекува да биде еден од главните фаворити на истокот за враќање во првата лига.

Најнови вести