-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Неверојатен промотовен спот на новото БМВ

Најчитани вести

Видеото трае помалку од две минути, а го прикажува XM во улога на витез кој го освојува замокот. Тоа е „инспиративно музичко видео кое комбинира посебна локација, експресивен танц и необичен концепт на автомобилот“, велат од BMW. Оваа посебна локација е замок кој потсетува на Блискиот Исток, но веројатно се работи за скулптура во Бугарија , создадена во 1981 година по повод 1300-годишнината од првото бугарско царство.

Приказната продолжува со танцова точка, а потоа преминува во нова, тешко објаснета димензија. Како и да е, повторно ќе го видиме XM, ќе ја запознаеме внатрешноста и накратко ќе го слушнеме неговиот V8 мотор. Според BMW, дава 760 КС и 999 Nm, а може да вози и до 80 km на струја (според WLTP).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com