-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Невакцинирани странски туристи нема да може да влезат во Канада

Најчитани вести

Странските туристи кои не се вакцинирани против Ковид-19 нема да смеат да влезат во Канада уште некое време.

Странските туристи кои не се вакцинирани против Ковид-19 нема да смеат да влезат во Канада уште некое време, бидејќи владата не сака да го загрози напредокот постигнат во борбата против коронавирусот. Тоа го изјави синоќа канадскиот премиер Џастин Трудо.

– Веднаш можам да ви кажам дека тоа нема да се случи уште некое време, изјави Трудо за медиумите во Канада.

Трудо додаде дека ќе има што повеќе да каже во наредните недели за тоа кога границите на Канада ќе можат повторно да се отворат за целосно вакцинирани туристи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести