29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Небото над Загреб „изpeшетaнo“ од мoлњи

Најчитани вести

Главниот град на Хрватската синоќа беше погоден од силно невреме проследено со огромен број електрични празнења или молњи, силен дожд и град. Во попладневните часови до доцна вечерта Загреб беше зафатен од силно невреме кое се најавуваше дека ќе го опфати речиси цел Балкан. Невремето ја погоди и Славонија и околината каде што, како што пренесуваат локалните медиуми, паѓал град со големина на голф топче. На “Severe Weather Europe” беше објавена навистина неверојатна фотографија од небото на Загреб кое е „изpeшeтaнo“ од молњи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com