15.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

НБА ѕвездата Дончиќ на рингтон ја има ставено Дара Бубамара, турбофолк се слушаше на пресот со новинарите

Најчитани вести

Додека зборуваше на прес конференцијата со новинарите, на кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ, му заѕвони телефонот со музика „Добро јутро никоме“ од пејачката Дара Бубамара. Во салата почна да се слуша српска турбо фолк музика, а Дончиќ се насмеа и се извини на новинарите.

Балканската музика е редовна на репертоарот на ѕвездата на Далас. За потсетување, тој по татко е по потекло од Србија, а по мајка од Словенија. И во сала знаат да му ја пуштат. За време на загревањата во негова чест се слуша музика и од Наташа Ѓорѓевиќ, Недељко Бајиќ Баја и други.

Лука рече дека по дома знае да слуша и македонска музика.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com