7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

На 50 години Џенифер Лопез првпат возеше кола

Најчитани вести

Светската ѕвезда Џенифер Лопез првпат возеше кола на 50 години, пишува порталот „Џаст Џеред“. Таа на „Јутјуб“ објави видео од роденденското изненадување што ѝ го подготви свршеникот Алекс Родригез, кој ѝ подари црвено „порше 911“ што чини 140.000 долари.

„Никогаш порано сум немала ваква кола. Никогаш претходно во животот не сум возела кола“, вели Лопез во видеото пред да сврти круг со колата на паркингот. Родригез, пак, бил со неа на совозачкото место и побарал двоен појас за врзување за да се чувствува безбеден.

Лопез минатата недела го прослави 50. роденден. Неколку дена потоа и Родригез славеше роденден, а Џенифер го изненади така што го прекина концертот во Мајами и со децата и целата публика во салата му пееше „Среќен роденден“.Текстот На 50 години Џенифер Лопез првпат возеше кола е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести