23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

На 20 минути ќе се пропушта по едно товарно возило на Плетвар, Стража и крак Маврово – Дебар

Најчитани вести

АМСМ соопшти дека, според  известување од ДЦС МВР,  на секои 20 минути ќе се пропушта по едно товарно возило на патните правци на кои е  воведена забрана за нивно движење поради снежните врнежи.

Од 17.50 часот е воведена забрана за товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, од 18.50 часот на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража и од 21.05 часот – на превојот Плетвар, на регионалниот пат Велес – Прилеп и обратно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com